niedziela, 28 lutego 2016

Projekt w okolicach Ząbkowic Śląskich

                        Koncepcja pierwsza                                             Koncepcja druga

     Projekt wykonywałam 2 lata temu kiedy zaczynałam swoją pracę projektową. Projekt bardzo dużego ogrodu o powierzchni około 20 000m2. Dom umiejscowiony w najwyższym punkcie działki. Zachodnia część działki obniżona o 2 m prowadzi do niej skarpa, która właściciele chcieli obsadzić roślinnością, Zaproponowałam dwie koncepcje jedną o prostych liniach nasadzeń, drugą o falistej linii. W ogrodzie wyznaczono miejsce na grządki warzywne, dwa miejsca wypoczynkowe: altana w pobliżu domu oraz miejsce poniżej skarpy. Po wschodniej stronie znajdują się 4 bardzo stare dęby pod którymi wykonania nasadzenia okrywowe pod warunkiem założenia instalacji nawadniającej. Na froncie zaplanowano 3 drzewa podkreślające wjazd na posesje. Długi wjazd do posesji również został podkreślony ozdobnymi nasadzeniami.Ostateczny projekt
Ostateczny projekt
Po ustaleniu z właścicielami połączono obie koncepcje.

Do projektu wykonałam kilka wizualizacji. 
Powyżej część reprezentacyjna działki ukazana wiosną. Zaprojektowano tutaj trzy katalpy oraz żywopłot z tawuł: wczesnej, która właśnie na tej wizualizacji ukazana jest w trakcie kwitnienia.

Kolejna wizualizacja jest już późnowiosenna. Tawuła wczesna przekwitła, a w jej miejsce zaczęła kwitnąć tawuła van houtte'a. W cieniu drzew i krzewów rosną miedzy innymi kolorowe funkie i języczki.

Wizualizacja tarasu ogrodowego poniżej skarpy z trejażem porośniętym milinem amerykańskim.

Wizualizacja części prowadzącej do domu. Państwo woleli regularną formę rabaty blisko domu. Zaproponowano więc formowane w kule bukszpany, lawendę, rozchodniki olbrzymie oraz kostrzewy sine.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz